Kérdése van? Bátran hívjon minket! +36 20 2527902
   

15

Geyser vízszűrő betét

Aragon szűrőbetét


Az 1-es fázisban a vízben lévő szennyeződések, rozsda, homok stb. megkötődnek a szűrőbetét külső felületén.


A 2-es fázisban kémiailag kötődnek meg a nehézfémek, radioaktív elemek, klór- és foszfor bázisú szerves anyagok.


A 3-as fázisban a szűrőbetétbe beleolvasztott ezüst hatására a baktériumok és vírusok szaporodásának megakadályozása történik.


A szűrő 3000 liter csapvíz szűrésére van hitelesítve maximum 6 hónap időtartamra.


Lenyíló - Milyen formula

Szilárd

Lenyíló - Használat, alkalmazás

Geyser vízszűrőhöz csere betét.

Lenyíló - Szállítás, fizetés

GLS házhozszállítás
18.000 Ft vásárlás alatt: 1.490 Ft
18.000 Ft vásárlás felett: Ingyenes

GLS csomagpont
18.000 Ft vásárlás alatt: 1.490 Ft
18.000 Ft vásárlás felett: Ingyenes

Szállítás külföldre
Külföldi szállítási díjainkról ezen a linken tájékozódhat.

Szállítási idő 1 munkanap!
(Abban az esetben, ha rendelésed hétköznap 14:00-ig leadja, akkor a készleten lévő termékeket a következő munkanapon kézhez kapja.)

Nincs raktáron
5 200 Ft 
4 420 Ft
Kezdete: 2024.04.22   Vége: 2024.05.02
Kedvezmény 15
Megtakarítás 780 Ft
A vásárlás után járó pontok: 88 Ft
Részletek a termékről.

Aragon szűrőbetét tisztítási hatékonyság
























































Szennyeződések


Élettartam eleje


Élettartam közepe


Élettartam vége


Lebegő szilárd anyagok > 5 μm



100%-os



100%-os



100%-os



Zavarosság



95%-os



100%-os



100%



Szín



87%-os



90%-os



90%-os



Klór



99%-os



90%-os



90%-os



Ólom, kadmium, cézium -137



95%-os



95%-os



95%-os



Összes vas



85%-os



90%-os



90%-os



Szerves összetevők



95%-os



95%-os



95%-os



Aragon nanotechnológiás szűrőbetét


A Geyser Euro vízszűrőben található Aragon - nanotechnológiás - szűrőbetét több vízkezelési módszert is kombinál: mechanikus-, ioncserén alapuló és adszorpciós eljárásokat. Az Aragon szűrőbetét alapja egy SGS-polimer alapú anyag. A térgömb alakú polimereket (SGS-polimerek) először a Szovjetunióban állították elő, a 20. század közepén. Az eljárás világszabadalommal védett, és ma csak a Geyser rendelkezik ennek az anyagnak a sorozatgyártási technológiájával. Az SGS-polimerek radikálisan új anyagok, melyek háromféle szűrést kombinálnak: mechanikai, szorpciós és ioncserés csűrés. Egyik ismert szorpciós anyag sem távolít el ilyen széles körű kémiai vegyületeket, mint az SGS-polimerek. Az SGS-polimerek olyan makromolekuláris vegyületek, melyeket különböző monomerekből állítanak elő. Az SGS-polimerek szintézisének folyamatában - mikroglobulumok (mikro-gömböcskék) - a tekercsben meghajlított hosszú polimer láncok képződnek. A mikroblobuláknak (mikro-gömböcskéknek) nagy belső felületi szerkezetük van (akár 500 m2 / gramm). Magának a felületnek aktív csopotjai vannak, melyeken az ioncserélő folyamatokat végzik. A cserélhető ionok közvetlen kölcsönhatásba lépnek a kémiailag aktív polimer felülettel.


A mechanikai szennyeződések (rozsda, homok) eltávolítása főként a polimer felületi rétegben történik (az anyag külső pórusainak méreténél nagyobb méretű részecskék mechanikai szűrését végzi). A polimer anyag pórusmérete 0,01 és 3,5 mkm közötti tartományban változhat. A szűrőcsatornának összetett kanyargós formája van, amelynek gradiens porozitása megakadályozza a szűrt szennyeződések kiürítését a tisztított vízbe, amely gyakran előfordul a nyomásugrások során. A szabad csatornák száma az anyagban fokozatosan csökkenti a tisztított víz nyomását. Az Aragon szűrő labirintus-szerű belső szerkezete akadályként szolgál a mikroorganizmusok számára. A baktériumok és vírusok túlnyomó része hosszúkás alakú (0,5 és 20,0 mkm között), ezért csapdába esnek az anyag csatornáiban. A polimerben "elfogott" mikroorganizmusok  visszaszorítása érdekében a szűrőben lévő beleolvasztott ezüst anyag teljesen megakadályozza azok szaporodását, valamint a tisztított vízbe való visszajutását.


Az oldott kémiai elemeket (az alumíniumtól kezdve a nehézfémekig, a klór, a foszfor bázisú szerves anyagok, valamint a radioaktív elemek) és azok vegyületeit ioncsere és szorpciós mechanizmus útján távolítja el a vízből. A resorcin alapú polimer bázisú Aragon, a legjobb eredményeket mutatja a vízben lévő káros szennyeződések komplex eltávolításában. Sikeresen teljesítette az ivóvíz-tisztító rendszerekben alkalmazandó orosz és nemzetközi szabványok szigorú megfelelőségi vizsgálatait.


A csernobili baleset utáni szennyeződésnek kitett régiókban az Aragon szorbenst sikeresen alkalmazták a víz kezelésre.


Kemény víz lágyítása Aragon szűrővel


A kvázi-lágyítás az ARAGON anyag egyedülálló jellemzője. A keménységet okozó sók szerkezete megváltozhat, amikor a víz átmegy a szűrőanyagon. A víznek olyan tulajdonságai lehetnek, amelyek kedvező hatással vannak az élő szervezetekre.


A vízlágyítás és a vízkőképződés megakadályozásának hagyományosan alkalmazott módszerei az ioncserélés és a fordított ozmózis. Mindkét módszer csupán eltávolítja a túlzott arányban jelenlévő keménységet okozó sókat a vízből. Ezek a módszere megbízhatóak, ám viszonylag drágák.


A vízkőképződés megelőzésének egy alternatív módja, hogy a keménységet okozó sókat benne hagyjuk a vízben, viszont megváltoztatjuk a szerkezetüket, így nem képeznek kemény lerakódásokat melegítéskor. A vízkő általában kalcium-karbonátot tartalmaz kalcit formájában. Van azonban a kalcium-karbonátnak egy másik kristályos módosulása - az aragonit. Az aragonit kristályok egyesülési és felületi tapadási képessége lényegesen alacsonyabb, mint a kalcité.


A víz Geyser Aragon szűrőn történő átáramlásának eredményeként a keménységet okozó sók aragonit szerkezet képződését kísérleti alapon is megerősítették. A kicsapódó és rombikus aragonit kristályok kristályos szerkezete egyértelműen látható a mikroszkópon keresztül. Az Orosz Tudományos Akadémia Ásványi Nyersanyagok Országos Intézete által elvégzett röntgen elemzésének eredményei szintén azt bizonyítják, hogy a vízben az aragonit formában jelenlévő kalcium-karbonát tartalom jelentősen növekszik az Aragonon keresztül történő szűrést követően. Mindeddig a mágneses vízkezelés volt az egyetlen módszer, amely az aragonit ezen tulajdonságát alkalmazta a vízkő eltávolításra. A kemény víz Geyser Aragon szűrővel történő kezelése különféle földrajzi régiókban minden esetben ugyanezt a hatást érte el. Még akkor is, ha a szűrő ioncserélő kapacitása már kimerült, a Geyser szűrőn keresztülfolyó víz nem képez vízkövet, sőt lemossa a már meglévőt is.


Az Aragonnal kezelt víz csökkenti a vesekő képződés kockázatát


Figyelembe véve azt a tényt, hogy az aragonitvíz nem képez vízkövet, és fokozatosan oldja fel a régi lerakódásokat, arra utalhat, hogy az ilyen víz hasonló hatása megfigyelhető az élő szervezeten, a nefrolitok (vesekő) feloldódásánál is. A Katonai Orvostudományi Akadémián (Szentpétervár) vizsgálták az Aragon anyagon keresztül szűrt víz élő szervezetekre gyakorolt hatását. Kettős vak vizsgálatot végeztünk két csoport fehér patkányon 30 nap alatt. Az első csoport állatai kemény csapvizet kaptak, míg a második csoportba tartozó állatok ugyanezt a vizet kapták, de a vizet Aragon anyagon keresztül szűrték.


Mielőtt a 2. csoportba tartozó patkányok megkapták a vizet, a szűrőt hosszú ideig kemény vízben működtették. Ennek eredményeként telített volt kalcium- és magnézium-sókkal, és a kiindulási és szűrt víz keménysége szinte egyenlő volt. Ez által kizártuk a víz összetétel kémiai változásának megengedett tényezőjét, így csak a „kvázi-lágyítás” patkányokra gyakorolt hatását vizsgáltuk. A vizeletben lévő lerakódások elemzése alapján a különböző csoportok állatai közötti jelentős különbségeket kaptuk meg. Az első csoportba tartozó állatok vizelete nagy kristályokat tartalmazott, amelyek képesek nefrolitok (vesekő) képződésére. Mozgás közben ezek a kristályok mechanikus károsodást okoznak a vesék és a húgyutak belső szöveteiben. Ezt a hipotézist megerősíti a fehérjék és a vér jelenléte a vizeletben. Ezek a mikro sérülések hozzájárulhatnak a belső fertőzések kialakulásához.


Kijelenthetjük, hogy a Geyser szűrővel szűrt kemény víz fogyasztása a vizeletben lévő, kőképződést kiváltó kristályok számának és méretének csökkenéséhez vezet. A vizelet összetétel ilyen pozitív változása azért lehetséges, mert az aragonit részét képező szervezet jobban asszimilálja a megnövekedett kalcium-beáramlásra és a kalciumra adott reakciót. A keménységet okozó sók aragonit formája megkönnyíti a kalcium asszimilálódását (beépülését), javítja a gyomor és bélrendszer és a máj funkcióit, csökkenti a vesék terhelését, és csökkenti a vesekő kialakulásának esélyeit.

Adatok amiket tudnia kell.
Gyártó
HerbaDoctor
Cikkszám
HDV02
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!